TASARIMLARINIZI DAHA İYİ GÖSTERECEK KAĞIT ÇEŞİTLERİ

Kağıt; kitap, afiş, broşür, dergi gibi çeşitli şekillerde günlük hayatta çokça karşılaştığımız bir nesnedir. Kağıtlar, farklı amaçlarla kullanılabilecek çok çeşitli doku ve desenlere sahiptir. Bazılarımız ışıltılı ve elegan kağıtlarla çalışmayı severken, bazılarımız desenli ve renkli kağıtları tercih eder. Bu yazımızda yaratıcılığını yenilikle buluşturmak isteyenlerin kullanmaktan keyif alacağı farklı kağıt türlerinden bahsedeceğiz.

Renkli Düz Kağıtlar

En sık kullanılan kağıt türü olan düz kağıtlar; not defterleri, defter ve kitaplarda kullanılanır. Dünyada yaygın olarak kullanılan bu kağıt, hemen hemen her amaca uygun olan en popüler türdür. Düz kağıtlar genellikle renklerine de bağlı olarak promosyon görselleri, not kağıtları, zarflar, antetli kağıtların zemini olarak kullanılabilir. Ya da origami gibi çeşitli kağıt sanatları için de düz kağıtlar tercih edilebilir.

https://www.anilkagit.com/koleksiyon/

Çizim Kağıtları

Çizim kağıtları, renkleri en iyi yansıtan ve emen kağıtların başında gelir. Bu nedenle tasarımcıların en sevdiği kağıt türlerinden biridir. Çizim kağıtları; aydınger, pastel kağıdı, eskiz ve daha pek çok farklı kategoride sınıflandırılırlar. Tasarımcılar projelerine ve çizim tekniklerine en uygun olan kağıdı seçerek tasarımlarını kusursuz bir sanat eserine dönüştürebilirler.

Desenli Kağıtlar

Parlak ve desenli kağıtlar kullanmak tasarımları daha göz alıcı hale getirebilir.  Motif ve desenlerle şekillendirilmiş kağıtlar muhteşem davetiyeler tasarlamak için en uygun kağıtlardır. Özellikle fildişi, sedefli ve desenli kağıtlar davetiye tasarımlarının kusursuz bir şekilde görünmesini sağlar.

Kağıt Çeşitleri ve Fiyatları

Farklı renk, gram ve boyutlardaki desenli kağıtlar, çizim kağıtları ve renkli kağıtlar için www.anilkagit.com sayfasını hemen ziyaret edin, tasarımlarınıza en uygun kağıtları bir tık ile seçin!

 

 

 

Related Posts