https://www.anilkagit.com/wp-content/uploads/2024/01/hakkimizda-kurumsal-2024-2900x800-1-scaled-2900x800-2023-scaled-2900x800-1-scaled-2900x800.jpg

1985 yılında faaliyetlerine matbaacılıkla başlayan Anıl Kağıt, 1989’da öncelikle Istanbul’da başlayan fantazi kağıt pazarlama çalışmalarını daha sonra bir çok kağıt çeşidiyle genişleterek tüm Türkiye’ye yaydı.

“Yüksek kalite, ulaşılabilir fiyat” ideali doğrultusunda 2005 yılında Colessia markasını oluşturan Anıl Kağıt, küçük bir kapasiteyle başladığı fantazi kağıt işleme (converting) çalışmalarında kısa sürede büyük başarı yakalamış ve Türkiye’nin en büyük fantazi kağıt işleme kapasitelerinden birine sahip hale gelmiştir. Ancak büyüyen kapasitesiyle fark yaratan şirketimiz, bu konumunu yeni yatırımlarıyla daha da iyiye taşıma amacındadır.

Küresel kağıt piyasasındaki gelişmeleri yakından takip eden şirketimiz, müşterilerine en iyi hizmeti vermek adına sürekli yeni ürünler geliştirmekte ve ürün çeşitlerini çoğaltmaktadır. 2014 yılı itibariyle Anıl Kağıt, ürünleri arasına %100 ağaç kesilmeden, atık mermerden üretilen Taş Kağıt’ı ve özel dokuya sahip koku kartonlarını eklemiştir.

2015 yılında oluşturulan Prolux markasıyla ekonomik segment fantazi kağıt kavramını geliştiren Anıl Kağıt yine bir ilke imza atmıştır. Günümüzde Prolux ürünlerine olan talep her yıl katlanarak artmaktadır.

Colessia ve Prolux’le yakalanan başarıyı 2017 yılında Avant-Garde sanat ürünleri markasının geliştirilmesi takip etmiştir. Üst-segment sanat kağıdı markası olan Avant-Garde ürünleri tüm Türkiye’ye  Anıl Kağıt tarafından işlenerek(converting) dağıtılmaktadır.

Uzun yıllardır Ar-Ge çalışmaları devam eden kağıt kaplama ünitesi, 2018 yılı itibariyle tam kapasite olarak devreye alınmıştır. Bu ünite aracılığıyla Anıl Kağıt, müşterilerinin en özel ihtiyaçlarına daha çok cevap vermek ve sadece Türkiye’nin değil bölgenin en büyük fantezi kağıt üretim kapasitesine sahip olmayı amaçlamaktadır. Günümüzde, 4000m2 kapalı alanda kurulu fabrikası, 15 ülkeye direkt ve onlarca başka ülkeye dolaylı olarak gerçekleşen ihracatı ve uluslararası piyasalarda her geçen gün artan varlığıyla, Anıl Kağıt, Türkiye’nin fantezi kağıt uzmanı olarak müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.