Karbon Kağıdı Çalışmalarınızda Hayat Kurtarıyor

Karbon kağıdı pigment ve balmumu ile kaplanmış ince kopya kağıdı olarak tanımlanabilir. Bu kağıt türü resim sanatçıları için eski çağlardan beri olan büyük bir problemi günümüze kadar gayet işlevsel bir şekilde çözmeyi başarmıştır… Orijinal bir eskiz veya tasarımı sanat eserinizin yüzeyine nasıl aktarırsınız? 19. yüzyılın başlarından bu yana bu sorunun en popüler çözümü karbon kağıdı olmuştur.

Masaüstü bilgisayarların ve yazıcıların ortaya çıkmasıyla birlikte, bir zamanlar ofis malzemelerinin vazgeçilmezi olan karbon kağıdı, daktiloların ve mimeograf makinelerinin yolunu izledi, ancak sanatçılar hala sanat malzemeleri satan mağazalarda “sanatçı sınıfı” karbon kağıdı bulabilirler. Ancak, maliyetten kaçınmak isteyenler ya da kendileri yapmak isteyenler için çok az maliyet ve zahmetle kendi karbon kağıdınızı yapmak mümkündür.

Hızlı Karbon Transferleri

Eğer hızlı ve pratik bir şekilde karbon kağıdı etkisi almak istiyorsanız aydınger kağıdı da bu işlem için harika bir çözüm olabilir. Çizimini aktarmak istediğiniz görselin üzerine aydınger kağıdını koyun ve bir grafit kalem yardımıyla üzerinden geçin. Daha sonra çalışmanızı yapacağınız tualin üzerine üzeri çizilmiş aydınger kağıdının tersi gelecek şekilde koyun ve hızlıca ve kuvvetlice ovalayarak bastırın. Böylece tüm alanda aktarmak istediğiniz görüntü hafif soluk bir şekilde transfer olmuş olacaktır.

Alternatif olarak, aydınger kağıdını grafit kağıtla karalayarak kaplayabilirsiniz. Daha sonra karaladığınız yüzeyi çalışma alanınızın üstüne koyun ve aydıngerin temiz kısmına gelecek sekilde transfer etmek istediğiniz çalışmayı yerleştirin. Üzerinden geçerek çalışmanızı tuvalinizin üzerine aktarabilirsiniz. Fakat bu yöntemi kullanırken dikkat edin elinizin diğer taraflarını fazla bastırmanız halinde tuvalinize grafit kalemin izi geçebilir. O yüzden dikkatli ve özen isteyen bir çalışmaya hazırlıklı olun.

Siz de bu probleme kendiniz çözüm bulmak istiyorsanız birbirinden kaliteli aydınger kağıtları için hemen www.anilkagit.com‘a tıklayın, çeşitlere göz atın ve hemen çalışmaya başlayın!

 

 

 

Related Posts