Siyah Kağıdın Mucizesi: Görünmeyeni Görünür Kılmak

Kağıt, yaratılan en büyük icatlardan biridir. Düşüncelerin, sayıların, bilgilerin kaydedilmesini ve bir sonraki nesilllere aktarılmasını sağlar. Peki beyaz kağıt tüm bunları yapabilmek için mükemmel bir seçenekken siyah kağıdı neden tercih ederiz? Üstelik kullanımı bu kadar zor görünürken…

Kıyafet, mobilya, tablo, dekorasyon…. Kullanım alanı ne olursa olsun siyah, doğru kullanıldığında mükemmel sonuçlar veren bir renktir. Siyah kağıtlar da doğru şekilde kullanıldıklarında adeta bir sanat eseri gibi görünürler.

Siyah kağıtlar herhangi bir yaratıcı zihin için birçok fırsat sunar. Siyah kağıtlar boş bir kağıdın ötesinde yaratıcı zihinleri besleyen boş bir plaka gibidir. Beyaz renk kağıtlarda farklı renkler ve düzgün çizgiler kullanarak hoş çizimler ve tablolar yapabilirsiniz. Verilmek istenen derinlik, yansıtılmak istenen hikaye için zihninizle baş başasınız. Bu nedenle siyah kağıt üzerinde çizim yapmak yaratıcılık gerektirir. Siyah kağıt çizim yapacak kişiye başka bir dünyanın kapılarını açar, çünkü yapısı bakımıyla beyaz kağıttan çok daha farklıdır. Boş bir beyaz kağıt renkli çizimler için hazır bir şekilde bekler. Fakat siyah kağıt, çizimlerin yapılması için öncelikle yaratıcılığa ihtiyaç duyar. Ardından renkler gelir.

Siyah kağıtlarda çalışma alanı çok dar gibi görünebilir. Aksine beyaz kağıtlarda kullandığınız tekniklerin hepsini siyah kağıtlarda da kullanabilirsiniz. Beyaz renkli mum boya, pastel boya, kuruboya kalemi ile yaptığınız çizimler ile çizginizin dışına çıkıp, sanat anlayışınıza yeni bir boyut kazandırabilirsiniz. Hatta tebeşir kullanarak çizimlerinize yepyeni bir boyut kazandırabilirsiniz.

Siyah kağıt size beyaz kağıdın izin vermediği her şeyi gerçekleştirme fırsatı verir. Siyah kağıdın mucizesi bu: görünmeyeni tekrar görünür kılmak.

Siz de sanat eserlerinizi mucizeye çevirmek ve sanat anlayışınıza yeni bir boyut kazandırmak için Anıl Kağıt’ın siyah kağıt koleksiyonuyla tanışın. Anıl Kağıt’ın 100gr’dan 590gr’a kadar standart olarak sunduğu siyah kağıt ve kartonlar, talepleriniz doğrultusunda düz veya desenli olarak sunulmaktadır. Size en uygun kağıdı seçmek için www.anilkagit.com adresini ziyaret edin.

 

 

 

 

Related Posts