İlkokul Çağındaki Çocuklar İçin Boyama

Boyama ilkokul çağı için çok önemlidir. İlkokul sadece yazma, okuma ve aritmetik değildir. Küçük çocuklara sadece bu tür şeyleri öğretirseniz, okulda oldukça sıkılırlar. En çalışkan çocukların bile dikkati, çok daha ilginç ve yaratıcı bir şeyle dağıtılmazsa, öğrenmekten nefret etmeye başlayacaklardır. Bir öğretmen veya ebeveyn olarak göreviniz, genç öğrencilere kritik beceri ve bilgileri öğretmek, aynı zamanda öğrenmeyi eğlenceli hale getirmektir. Bunu yapmanın en iyi yolu, öğrencileri eğlenceli, yaratıcı ürünlere dahil etmektir. Çocuklarınızın sıkıldığını ve size asık suratlarla baktığını fark ederseniz, bazı eğlenceli boyama etkinliklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu, daha büyük öğrenciler için biraz çocukça görünebilir, ancak birkaç kağıt, boyama kitabı, renkli kalem veya keçeli kalemden biraz daha fazlasıyla neler yapabileceğinizi görünce şaşıracaksınız.

Bir Evi Veya Binayı Boyamak

Sınıfı kâğıttan bir ev veya bina yapması için görevlendirin. Ana yapı için bir karton kutu kullanın. Binanın farklı cephelerini ve mimari özelliklerini tasarlamak için bir gurup oluşturun ve her birini farklı görevlere atayın. Parçalarını çizip kestikten sonra, her parçayı seçtikleri şekilde boyamalarını sağlayın. Son olarak, evi birleştirin. Bütün o havalı renklerle inanılmaz ve benzersiz bir ev elde edeceksiniz.

Öğretmenin Veya Anne ve Babanın Kıyafetlerini Boyamak

Küçük yaştaki çocuklar için harika bir boyama etkinliği olacak. Sınıfın iyi vakit geçirmesine izin vermeye istekli bir öğretmen veya ebeveyn iseniz bu etkinlik tam size göre. Beyaz önlüğü boyama kalemiyle parçalara bölün ve grup seklinde çocukları her parçayı boyamasını söyleyin. Daha sonra bu harika tasarımı çocuklarla beraber bir fotoğraf çekerek ölümsüzleştirebilirsiniz.

Müzik İlişkilendirilen Boyama Çalışması

Çocukların müzik ve renkler arasındaki bağlantısı konusunda doğal bir algıya sahip olduğu bilimsel bir görüş. Kırmızının öfke ya da tutku, yeşilin yaşam ve mavinin tefekkür anlamına geldiğini öğreniyorlar. Farklı bir müzik parçası çalındığında (tercihen sözsüz bir müzik parçası) çocuklardan duyduklarını renklendirmeleri istendiğinde, bazı şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkabilir. Siz de bir resim defterine onlara harika sanat eserleri yapmaları için keyifli bir çalışma yaptırabilirsiniz.

Harika Bir Sanat Eserini Boyamak

Harika sanat eserlerinin çizimlerini içeren bir boyama kitabı edinin. Her çocuğa renklendirmek için ayrı bir çalışma ve orijinalin bir resmini satın alın. Boyama kitabı görüntüsünü orijinaline mümkün olduğunca yakın renklendirmelerini isteyin. Bu aktivite öğrencilere güzel sanatlar ve nasıl yapıldıkları hakkında önemli bilgiler öğretir. Genç öğrencilerden birinde sanat eseri tutkusunu ateşleyebilir.

Bunlar, herhangi bir ilkokul çocuğu grubuyla deneyebileceğiniz birçok boyama etkinliğinden sadece birkaçı. Pek çok öğrencinin zaten sahip olduğu doğal yaratıcı yetenekleri güçlendirmek için boyama sanatlarını kullanın. Biraz zaman ve çaba ile öğrencilerin size bir boyama projesi yapıp yapamayacaklarını soracaklarını göreceksiniz. Sınıfınızı veya çocuğunuzu eğlenceli boyama el sanatları için kendi fikirlerini bulmaya teşvik edin. Farklı projeler deneyin ve çocukların ilgisini çeken şeyin ne olduğunu görün.

Tüm bunlar için Kagito’nun birbirinden keyifli boya kalemlerini, resim defterlerini, eskiz defterlerini kullanabilirsiniz. Siz de hemen www.kagito.com’a tıklayın, birbirinden farklı birçok ürünü tek tıkla sipariş edin.

Related Posts