SCRAPBOOKING YAPMAK İÇİN EN İDEAL KAĞIT ÇEŞİTLERİ

Scrapbooking hayattaki değerli anıları paylaşmanın ve gelecek nesillere hikayeler anlatmanın harika ve eğlenceli bir yoludur. Scrapbooking, hatırlamak istediğiniz güzel anıları ya da sizin için önemli olan bilgileri sakladığınız rengarenk ve kişiye özel bir kitaptır. Bu kitapta zevkinize göre mizanpajlar yapabilir, fotoğraflar kullanabilir ve hikayeler yazabilirsiniz. Tamamen sizi yansıtan bu kitabı görsel temsili yüksek bir anı defteri olarak düşünebilirsiniz. Yaratıcılığınıza göre çeşitli sanat dallarını harmanlayarak hikayelerinizi ve anılarınızı görsel bir şölene dönüştürebilirsiniz.

Daha önce böyle bir defter oluşturmayı denemediyseniz; ama aklınızın bir köşesinde size özel bir scrapbooking hazırlamak varsa, kullanacağınız kağıt çeşitlerini sizler için derledik. Hangi kağıtları nasıl kullanacağınız ise hikayenize ve yaratıcılığınıza bağlı olarak farklılık gösterecektir.

Scrapbooking İçin En İdeal Kağıtlar

Defter formuna getirebileceğiniz kalın kağıtlar

Defter formuna getirebileceğiniz kalın kağıtları tuvaliniz gibi düşünebilirsiniz. Çünkü bu boş sayfalar yaratıcılığınızla gün gün farklı hikayelerle dolmayı bekleyen boş tuvallerdir.  Fotoğrafları, o günden hatıra kalan çiçek gibi nesneleri, farklı dokularda ve renklerdeki kağıtlara yazacağınız notları yapıştırarak anılarınıza görsel bir dünya yaratabilirsiniz.  Kağıt boyutları tamamen size bağlı. 50×30 gibi büyük boyutlar tercih edebileceğiniz gibi A4 boyutlarında bir kitap yapmayı da tercih edebilirsiniz. Kağıtlardan oluşturduğunuz scrapbooking’leri genişletilebilirsiniz, böylece ihtiyaç olduğunda her zaman daha fazla sayfa ekleyebilirsiniz. Kağıtları daha sonra ciltleterek ya da açılan deliklerden geçireceğiniz kurdeleler ile defter formuna getirebilirsiniz. Tuval olarak Anıl Kağıt’ın birbirinden kaliteli ve renkli kağıtlarından seçebilirsiniz. Renkli hikayelerinizi taçlandırmak için ağırlığı 120gr’dan 590gr’ama kadar değişen renkli kağıtlardan; özel anılarınıza özel bir dokunuş katmak için 20 özel renk ve onlarca desen seçeneği sunan sedefli kağıtlardan ya da eşsiz hatıralarınıza eşsiz bir dokunuş sağlayacak Touche kağıtlardan kullanabilirsiniz. Üstelik her anınız için farklı bir kağıt türü seçerek hikayelerinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

Desenli Kağıtlar

Defterinizi daha dekoratif hale getirmek için fotoğrafların, notların yanı sıra desenli kağıtlar da kullanabilirsiniz. Desenli kağıtlarla, defterin her sayfasını daha ilginç hale getirmek için çeşitli şekillerde kullanılabilir. Örneğin fotoğrafın çevresine yapacağınız bir çerçeve ya da o güne ait bir notu koymak için bir zarf yapılabilir. Anıl Kağıt’ta fikrinize uygun 35 değişik desen ve yüzlerce seçenek bulunuyor. 120gr’dan 450gr’a kadar onlarca değişik renkte desenli kağıtlar seçebilirsiniz. Bunlardan şekiller ve defterinizi dekoratif bir şekilde tasarlayabilirsiniz. gözler için çok daha hoş hale getirebilirsiniz.

Kağıt Çeşitleri Ve Fiyatları

Anıl Kağıt’ın geniş koleksiyonu sayesinde her hikayenize ve fikrinize uygun kağıtlarla scrapbooking’inizin her sayfasını özen ve sevgi ile tasarlayabilirsiniz. Koleksiyonları daha yakından görmek için www.anilkagıt.com sayfasını hemen ziyaret edin!

Related Posts