Broşür Tasarımı İçin Önemli İpuçları

Broşürler, markanızın sunduğunuz hizmetleri açıklamak için kullanabileceği gibi avantajlarını sergilemek için de geniş alan sağlayan mükemmel pazarlama öğeleridir. Ürüne veya hizmete özel broşürlerde müşteri referanslarını ve deneyimlerini aktarmanın harika bir yolu olabilir.

Bunu göz önünde bulundurarak, broşürünüzü tasarlarken birçok şeyin dikkate alınması gerekir. Aşağıda, Broşür Tasarlamak için En İyi 5 İpucu yer almaktadır. Ne dahil edilmeli?, Nasıl tasarlanmalı?, kağıt türleri, katlama şekilleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Düzen

Broşür tasarımı kolayca okunabilir olmalıdır. Okuyucu, düşünce sürecini takip edebilmeli ve işinizin basit faydalarını kolayca görebilmelidir. Etkileşimin başlangıç adımlarıyla, hizmetinizin yapacağı işle ve müşterinin göreceği nihai sonuçla başlayın.

Tasarım

Broşürün tasarımı şirketinizin markasına uygun olmalıdır. Web sitesinden kartvizitlere kadar tüm marka öğeleri aynı görsel çekiciliğe sahip olmalıdır; renk düzeni, biçim ve resimler mevcut tüm pazarlama malzemelerini yansıtmalıdır.

İçerik

Broşürünüzün içeriğinde öncelikle net bir harekete geçirici mesaj bulunmalıdır. Harekete geçirici mesaj belirleyici bir bakış açısına sahip olmalı ve okuyucunun ne yapması gerektiği konusunda net olmalıdır, örneğin arama, bir web sitesini ziyaret etme, e-posta gönderme vb.

Boyut Önemlidir

Boyut, broşürünüz için önemli bir faktördür. Özellikle insanların saklamasını istediğiniz bir broşürü dağıtırken küçük bir boyut seçmek bazen uygundur. Buna bir örnek, bir cüzdana sığan mini menülerdir. Öte yandan, bir Accordion Fold 11×17″ broşürüyle (toplam 44″x17″ boyutunda 4 panel, 11×17″ e dört kez katlanmış) izleyicilerinizi şaşırtmanız gerekebilir.

Özen Gösterin

Broşürün içeriğine, boyutlarına ve parlaklığına hakim olun. Potansiyel müşterinin broşürü saklamasını sağlayacak şeyin ne olduğunu düşünün. parlak renkler mi, kaygan tasarım mı yoksa kalıp kesimli bir model mi? Eğer baştan aşağıya dikkat çeken özenli bir çalışma ortaya çıkarırsanız markanız için bilinirlik ve prestij sağlayacaktır.

Broşürler, pazarlama çabalarınızın yalnızca bir yönüdür, ancak tüm müşterilere ulaşmanın çok önemli bir parçasıdır. Herhangi bir şirketin pazarlama teminatının iş atlarıdır ve ciddiye alınmaları gerekir. Bir sekreterden web sitesi içeriğini kopyala yapıştır yapmasını isteyerek bir broşürü ona vermek büyük bir hatadır. Broşürlerinizi tasarlamaya zaman ayırın ve yatırımınızın geri dönüşünü kısa sürede göreceksiniz.

Broşür hazırlamanın aşamaları hakkında genel bir bilgi sahibi olduysanız simdi harekete geçme zamanı! Sizi, şirketinizi ya da yaptığınız projeyi anlatan en iyi kağıdı www.anilkagit.com adresine tıklayarak seçim yapmaya başlayabilirsiniz.

Related Posts