Kolaj Sanatı ve Örnekleri

Kolaj sanatı ilgili olan herkes tarafından tarafından uygulanabilir bir sanat türüdür. Kolaj tekniği ile bir sanat eseri yapmak için çok sayıda resim ve kupür bir araya getirilerek keyifli eserler ortaya çıkarılabilir. “Kolaj” kelimesi, “yapıştırmak” anlamına gelen Fransızca fiilden adını almıştır. Çeşitli görsel bilgi parçalarının bir yüzeye yapıştırıldığı bir sanat biçimi anlamına gelir.

Bir kolaj sanatı, içinizdeki sanatsal yönü ortaya çıkarmanıza ve aynı zamanda mevcut duygularınızı ifade etmenize yardımcı olacaktır. Kolay Sanatı’nı icra etmek için , görüntüleri ve parçaları yaratıcı yapıda harmanlamanız gerekmektedir. Ortaya çıkan eser tamamen sizin duygularınızı yansıtacağından, oluşturmak istediğiniz objeyi ya da kişiyi veya soyut kavramı kendi içinizde iyi tasarlamanız gerekmektedir.

Birbirine yapıştırılabilen veya tutturulabilen herhangi bir bileşenden bir kolaj yapılabilir. Bu tür bir kolaj oluşturmak için, tüm arkadaşlarınızla veya ailenizle birlikte bir dergi veya eski fotoğraflarınız gibi bir dizi görsel kaynak materyale ihtiyacınız olacaktır. İyi bir kolaj zemini için de zemin kağıdınız çok önemlidir. Kolaj sanatınızı oluşturmak için başka malzemeler kullanmayı planladığınızda, birkaç öneri gazeteler, kartpostallar, ambalaj kağıtları ve çizimler size çok yardımcı olacaktır.

Artık kaynaklarınız olduğuna göre, kolaj sanatınızı yaratmanın zamanı geldi. Makanızı veya hobi bıçağınızı kullanın ve kaynaklarınızı birbirinden farklı tarzda kesip ayırmaya başlayın. En iyi sonuçları garantilemek için satın aldığınız yapıştırıcının talimatlarını inceleyin. Kaliteli bir yapıştırıcı bu sanat için çok önem taşımaktadır.

Tasarımı belirledikten sonra, fotoğrafları ve diğer malzemeleri Anıl Kağıt’ın birbirinden eşsiz kağıt skalasından zemin olarak seçmiş olduğunuz kağıda yapıştırın ve sabitleyin. Kolajınızı yerine yapıştırdıktan kısa bir süre sonra, her şeyi yerinde tutmak için ince bir şeffaf polimer yüzey tabakasını fırçalayarak kolajı kapatın. Bir gün boyunca kurumaya bırakın ve sanat eseriniz hazır. Dilerseniz güzel bir çerçeve seçin ve çerçeveleyin dilerseniz zemin olarak seçtiğiniz kağıdı direkt olarak duvarınıza sabitleyin.

İşte sizin için birbirinden güzel kolaj örnekleri:

Related Posts