Baskı İşleriniz İçin Yazıcı Kağıdı

Çoğu yazıcı kağıdı tüm makinelerle uyumludur. Ancak kağıt satın almak istediğinizde göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Bazı yazıcılara diğerleri kadar uygun olmayan kağıt türleri de vardır. Boyutlar en önemli faktörlerden olabilir. Çoğu yazıcı normal A4 ve A5 kağıt standartlarına uygun olsa da, bazı yazıcılar en çok A1, A0 daha büyük kağıt boyutlarına uygundur. Yazıcınızın hangi kağıt türünün en kullanışlı olduğu konusunda iyi bir fikre sahip olmanız için yazıcı kağıdını 4 farklı makine türüne ayırabiliriz.

 

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Kağıdı

mürekkep püskürtmeli yazıcılar için en idealidir; Bu türe daha kapsamlı dahili raporlara, kılavuzlara ve sunumlara kadar günlük siyah beyaz yazdırma dahildir. 3 ana tip inkjet yazıcı teknolojisi vardır; termal, piezoelektrik ve sürekli. Hepsi, kağıdınıza değişken boyutlu sıvı (mürekkep) damlacıkları püskürtme prensibiyle çalışır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, en ucuz ve en yaygın yazıcı türüdür ve artık çoğu evde bulunmaktadır.

 

Lazer Yazıcı Kağıdı

lazer yazıcılar için en uygun olanıdır. Lazer yazıcının çalışma prensibi şu şekildedir; Bir lazer ışını, elektrikle yüklü selenyumlu dönen bir tambur üzerine yazdırılacak sayfanın bir görüntüsünü yansıtır. Fotoiletkenlik, ışığa maruz kalan alanlardaki yükü kaldırır. Kuru mürekkep (toner) parçacıkları daha sonra tamburun yüklü alanları tarafından elektrostatik olarak toplanır. Bunu takiben tambur, mürekkebi kağıda kaynaştıran doğrudan temas ve ısı ile görüntüyü kağıda yazdırır. Bu nedenle, kağıt tonere ne kadar duyarlı olursa, baskınız o kadar yüksek kalitede olur. Ayrıca, daha kaliteli bir kağıt kullanırsanız lazer yazıcınızın ömrü uzayabilir. Lazer yazıcılar, yüksek hacimli kullanım için üretildiklerinden ticari müşteriler için daha uygundur.

 

Fotokopi kağıdı

İdeal olarak renkli fotokopi makinelerinde kullanılır, diğer yazıcılarda da kullanılabilir ancak çok kullanımlı kağıt satın aldığınız kadar verimli olmayabilir.

A4 Fotokopi Kağıdı

Çok İşlevli Yazıcı Kağıdı

Faks makineleri de dahil olmak üzere her tür makinede kullanım için uygundur. Kağıtlarımızın yaklaşık %50’si özel olmayan kağıttır ve bu nedenle yukarıda listelenen diğer yazıcı türlerinin yanı sıra çok işlevli yazıcılar için de uygundur. Çok kullanımlı kağıt, genellikle kağıt satın almanın en uygun maliyetli yoludur.

Hangi kağıdı kullanırsanız kullanın, makineniz için kullandığınız kağıt kategorisinde farklı ürün çeşitlerini denemek iyi bir fikir olacaktır. Bu yüzden size en uygun olan kağıt türlerinizi seçebilmek için hemen www.anilkagit.com a tıklayarak, birbirinden farklı kağıt çeşitlerinin olduğu online katalogumuzu inceleyebilirsiniz.

Related Posts