Renklerle Feng Shui Felsefesi

Feng Shui, basit ve dengeli bir yaşam ortamı yaratmanıza yardımcı olur. Çevrenizi nasıl düzgün bir şekilde organize edeceğinizi öğrenmek, yaşamınızı iyileştirebileceğinizi öğretir ve Feng Shui’nin konusu da tam olarak budur. Bu eski sanata göre, günlük davranışlarınızda çok fazla etki yaratan faktör, etrafınızdaki renklerdir.

Feng shui renk özelliklerine göre, renkler rastgele kullanılmamalı, temsil ettikleri şeye karşılık gelmelidir. Temel olarak bu renkler, su, ateş, ahşap, toprak ve metal olmak üzere beş elemente dayanmaktadır.

Renkler bizi birçok düzeyde etkileyebilir. Gün boyunca ruh halinizi, enerjinizi ve arzularınızı etkiler. Tüm bir odayı boyarsanız, sıkıcı düz beyazdan güzel bir yeşil tonuna dönüştürebilirsiniz. Bu size ve ortama müthiş bir dinginlik verecektir. Odanızdaki enerji akışını çok net bir şekilde hissedeceksiniz. Sanki odanızı yeniden dekore etmiş gibi bir his veya ambiyans yakalayabilirsiniz. Muhtemelen daha uyarıcı ve enerji verici hissetmeye başlayacaksınız. Buna Feng Shui renk geliştirmesi denir.

Skarlet Kırmızı Kalp Tasarımlı Seramik Tabak

 

Renklerin anlatıldığı gibi kullanımı, yaşam alanınızın hissini ayarlamanın basit ve işlevsel bir yoludur. Aslında hayatınızdaki dönüşümü hissetmek için bütün bir odayı boyayacak kadar ileri gitmenize gerek yok. Farkı hissetmeye başlamak için sadece bir duvarı farklı renge boyayabilirsiniz. Evinize bir renk katmak için yeni objeler veya tablolar kullanabilirsiniz. Bu yöntemin doğru kullanımını özümseyerek, herhangi bir odada veya yaşam alanında uyum yaratmak için en doğru renkleri seçebileceksiniz.

Feng Shui renk özelliklerine göre, renkler rastgele değil, sembolize ettikleri ve ilişkilendirdikleri şeylere göre kullanılmalıdır. Feng shui renklerinin hem Feng Shui’ye hem de iç tasarıma uygun şekilde uygulanması, evinizde ve ayrıca yaşamınızda faydalanmak istiyorsanız renlerin felsefesini doğru anlamalı ve doğru uygulamalısınız. 

Limette Yeşil Kalp Tasarımlı Seramik Tabak

Bu karmaşık bir yöntem olarak kabul edilebilir ve bir gecede yapmayı öğreneceğiniz bir şey değildir. Ancak bu sanatın temellerini kendi evinizde uygulamaya başlamak için kesinlikle uzman olmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken temel bilgileri öğrenmek ve içgüdülerinizi takip etmek, iyi bir estetik göze sahip olmak da yardımcı olacaktır. Sadece bir renge veya tasarım parçasına bakabilir ve bildiklerinize ve hissettiklerinize göre karar verebilirsiniz. Basit renk değişiklikleri bile hayatınızı çok daha iyi hale getirebilir.

Siz de Anıl Kagit’in bir diğer markası olan www.kagito.com’a girerek rengarenk ürünlerden seçerek, evinize uygun bir obje seçebilir ve ortamınızdaki enerji akışınızı dengeleyebilirsiniz. 

Related Posts