Kartvizit Tasarımınız İçin En İyi Kağıdı Seçin!

İş dünyasında kartvizit çok önemlidir. Müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize kalıcı bir imaj ya da iyi bir izlenim verecek bir kartvizitinizin olması, pazarlama stratejinizin başarı düzeyini artırmanıza yardımcı olur. Bu da işletmeniz için getiri oranlarını artırır. Bu kalıcı izlenim, kartvizitleriniz için kullandığınız baskı kağıt türüne göre değişiklik gösterebilir. “Önemli olan ne yaptığım ve etkileyici olduysam kartın ne önemi var?” diye düşünüyorsanız,yanılıyorsunuz. Etkileyici bir sunum sonrası vereceğiniz neredeyse A4 kağıt inceliğinde bir kartvizitle potansiyel müşterilerinizin zihninde pek de kalıcı olmayabilirsiniz. O yüzden iyi bir kartvizit muhteşem sunumunuzu destekleyecektir.

Piyasada aralarından seçim yapabileceğiniz birçok kağıt türü vardır. Yüzeylerine, kalınlıklarına, boyutlarına ve ağırlıklarına göre değişirler. Seçiminizi yaparken bütçenizin yanısıra gözetmeniz gereken en önemli şey imajınızı doğru ifade etmek olacaktır. Kağıt deseninden tutun, kağıt dokusuna hatta ve hatta kalınlığına göre de birçok seçenek sizleri bekliyor olacak.

Farklı renklerde değişen ve farklı malzemelerden yapılmış klasik kağıtlar ve ince kağıtlar piyasada bulunabilir. Fakat kağıt boyutu veya kalınlığı, kartın dayanıklılığı hakkında çok şey anlatır. Standart bir seçim yapacaksanız dayanıklılığına dikkat edin.

Eğer lüks bir imaj çizmek isterseniz, üstün kalitede ve uzun ömürlü fildişi kağıdı tercih edebilirsiniz, ayrıca bu kağıt selefon gibi ek kaplamaya ihtiyaç duymayacaktır. Eğer böyle bir seçim yapmaya karar verirseniz, imajınızı güçlendiren şık bir görünümde kartvizitlere sahip olacağınız anlamına geliyor.

Fildişi Kağıt – Ivory Kağıt

 

İpek, jüt pamuğu veya herhangi bir doğal kaynaktan elde edilebilecek el yapımı kağıtlar da seçebileceğiniz kağıtlar arasındadır. Fakat bu tür tamamen doğal olduğu için, diğer çeşitlere göre pahalıdır.

Yırtılmaz kağıt seçeneği de imajınız için harika bir seçim olabilir. Su geçirmezdir ve sert dokusu nedeniyle uzun süre kullanılabilir.

Yırtılmaz Kağıt

Yaratıcı bir iş koluna sahipseniz kartvizitlerinizde dokulu kağıt sofistike bir görünüm vermek için kullanılabilir. Ayrıca gösterişli floresan kağıtlar, kartvizitlere daha canlı ve çekici bir görünüm kazandırmanıza ve ya florasan kağıtlar sayesinde yaratıcı “oyunlarınızı” kart üzerinde hayata geçirebilirseniz 10 işten 9’unu aldınız demektir.

Floresan Kağıt

 

Dünyanın neresine giderseniz gidin, iletişim bilgilerinizin ve pozisyonunuzun yanısıra, kartvizitiniz yaptığınız işi ve kendizi hatırlatmak için bir araç olacaktır. Siz de kendinizi daha iyi ifade etmek ve akılda kalıcı olmak istiyorsanız, Anıl Kağıt’ın birbirinden güzel kağıt seçenekleri arasından beğendiğinizi seçin ve işiniz için harika bir imaj yaratın. www.anilkagit.com’a tıklayarak ürün çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz.