Hediyelik Kart Tasarımları İçin Tüyolar

Eğer el sanatlarına ilgi duyuyorsanız, kart yapımı bu işe başlamak için ideal bir aktivitedir. Kart yaparken size yardımcı olacak birçok örnek ve eğitici video bulabilirsiniz. İlham alabileceğiniz birbirinden güzel videolar, size yardımcı olacaktır. 

Kart yapımı hem maddi olarak yormayacak hem de manevi olarak sizi tatmin edecektir. Bu tasarım fikirleri hem eğlencelidir hem de yaratıcı yönünüzü göstermenin mükemmel bir yoludur. 

Herhangi bir tasarım fikrine başlarken ihtiyacınız olan temel öğeler şunlardır:

Kağıt

https://www.anilkagit.com/koleksiyon/

 

İyi bir kağıt, el yapımı kart tasarımları için en önemli ürünlerden bir tanesidir. Kağıt dokusu ve kağıt gramajı tasarımınız için en önemli unsurlardan biridir. Ne kadar iyi bir kağıt seçerseniz o kadar iyi bir tasarıma sahip olursunuz. Kağıt çeşitleri sizin tasarıma yansıtmak istediğiniz konsepti oluşturmanızı sağlar. 

Makas

Gerçekten kaliteli bir makasa sahip olmak son derece önemlidir, kör ya da iyi kesmeyen bir makas kullanmak, kullandığınız kağıtta deformasyonlara sebep olabilir. Bu da bütün çalışmanızı başlamadan bitirmenize sebep olabilir.

Metal Cetvel Ve Maket Bıçağı

Her zaman temiz bir yüzey üzerinde çalışmak önemlidir ve bunun için bir kesme tahtasına ihtiyacınız olacak çünkü maket bıçağınızı çalışma alanınıza zarar verme endişesi olmadan da kullanabileceksiniz. 

Süsleme Ürünleri

Bir kart tasarımcısıysanız her zaman ek malzemelere ve eşyalara ihtiyacınız olabilir. Kağıttan yapacağınız kart tasarımınızda sadece kağıt dokusu yeterli olmayabilir, bazı süsleme gereçlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Boncuklar, simler, kurdeleler ve renkli kalemler tasarımınıza yaratıcı dokunuşlar yapmanız için en ideal yardımcılardır.

Eğer siz de birbirinden güzel tasarımlar yapmak için hangi kağıttan başlayacağınıza karar veremiyorsanız, www.anilkagit.com‘dan ürün skalamıza bakabilir ve kolayca ihtiyacınız olan kağıt türünü satın alabilirsiniz. 

Related Posts