Yeni dünyaya yeni bir materyal: Taş Kağıt

Dünyamız 20. Yüzyılın ikinci yarısından günümüze inanılmaz bir hızla değişmektedir. Önceki dönemlerde radikal teknolojik değişiklikleri yüzyıllar arasında yaşayan insanoğlu, günümüzde artık on yıllık süreçlerde inanılmaz teknolojik değişimlere tanık olmaktadır. Bu hızlı gelişimin gereği olarak da değişen teknolojiler yeni imkanlar yaratmakta ve ekonomiyi inanılmaz bir dinamizme kavuşturmaktadır.

Taş Kağıt tam da bu konuda, yani teknolojinin doğurduğu yeni imkanlar konusunda sözü edilebilecek bir üründür. Uzun yıllardır ağaç kesilmeden, plastikten üretilen sentetik kağıtlar zaten az da olsa kullanılmaktaydı.

Ancak Taş Kağıt’a kadar %100 Polipropilen’den ağaç kesilmeden üretilen sentetik kağıtlar, bu ürünle birlikte plastiğe olan ihtiyacın da azaldığını göstermektedir.

Geleneksel sentetik kağıtlardan farklı olarak Taş Kağıt, %20 Polyethylene’den ve %80 atık mermerden üretilmektedir. Sadece %20’lik kısmının Polyethylene’den üretilmesi bu ürüne hem yüksek geri dönüşebilirlik özelliği kazandırıyor hem de çevreye olan etkiyi minimize ediyor.

Su geçirmez ve yırtılmaya dayanıklılık özellikleri olan yenilikçi ürünümüz, atık mermerlerin değerlendirilmesi, orman kayıplarının önüne geçilmesi adına yeni bir sayfa açarak kırtasiye, ambalaj ve matbaa sektörlerinde ekonomik ve yenilikçi bir alternatif olarak yerini almaya başlamıştır.

Taş Kağıt, Anıl Kağıt stoklarından çeşitli gramajlarda ve hızla genişleyen opsiyonlarla temin edilebilmektedir.

Related Posts